Élő Betlehem - Keresztelő Szent János Plébánia

Főmenü:

Élő Betlehem

Archívum > 2018-as galériák

Az iskoladrámáknak, misztériumjátékoknak egyik fő szabálya, de inkább hagyománya, hogy nincs két ugyanolyan előadás.
Minden változhat, a szereplők, a díszlet, a szöveg, attól függően hol és kiknek adják azt elő.
  Így bátorkodtam belenyúlni az ismeretlen pannonhalmi iskolamester által, 1759-ben írt betlehemesjátékba is, megőrizve annak lényegét és mondanivalóját, mégis átalakítva a helyi szokásoknak és helyszínnek megfelelően.
Az előadott betlehemesjáték szerves részeként, három népéneket szavaltak el a gyerekek.
  A „Csorda pásztorok…” kezdetű késő középkori, dramatikus éneket, a „Pásztorok keljünk fel…” kezdetű népéneket, valamint a ma már kevésbé ismert „Kelj fel keresztény lélek…” kezdetű dalt.
  Választásom azért erre a darabra esett, mert szerettem volna, ha mind a résztvevő gyerekek, mind a hallgató hívek érzik, hogy a betlehemes hagyományának ápolásával egy hosszú idők óta továbbadott szellemi örökségnek, kultúrának a részei.
  A pásztorokhoz hasonlóan nekünk is oda kell vonulnunk a születő Jézus jászolához, követve ezzel a nem csak 260 éves hagyományt, de a Krisztus születése óta tartó kétezer éveset is.
Nyári Ákos

Aktuális programjaink

1.: Gitáros szentmise (8,30)

2.: Szentségimádás az esti mise után

4.: Képviselőtestületi ülés

8.: Gitáros szentmise (8,30)
   Veni Sancte / tanévnyitó szentmise(8,30)

10.: Szentségimádás az esti mise után

11.: Hitoktatói gyűlés

15.: Mocorgó mise (15,30)
     Beszélgetés fiatal házasokkal a plébánián (~16,30)
(a kisgyerekek felügyelete megoldott)

18.: Szentségimádás az esti mise után

hétfőnként: rózsafüzér a templomban (17,30)
keddenként: esti ima (vesperás) a templomban
(az esti mise után)

Copyright 2016. All rights reserved.
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz