FRANK E. PERETTI: ÁTTÖRÉS A SÖTÉTSÉGEN - Keresztelő Szent János Plébánia

FRANK E. PERETTI: ÁTTÖRÉS A SÖTÉTSÉGEN

Genesius

Néhány gondolat a darabról:

Az amerikai kisvárosban, Bacon’s Cornerben démoni támadás indul a katolikus iskola ellen. Az álügy, amit a helyi okkultista csoportok felhasználnak a keresztények ellen, egy tanár, Tom Harris és egy diákja, Amber Brandon közötti incidenssel kezdődik. A mesterségesen keltett botrányba véletlenül belecsöppen Sally Roe, a rossz múltú, középkorú, nő, aki ebben a kisvárosban szándékozott elbújni a világ elől és elfelejteni korábbi életét.
A gonosz erők és a háttérben tevékenykedő Omega Oktatási Központ – úgy tűnik – sikeresen működik, hiszen a keresztény közösség megosztottá válik. Szerencsére az angyalok nem mondanak le a városról és odaküldik Marshall Hogant, aki már tapasztalt ilyen támadást és tudja, hogyan kell kivédeni.
Az egyházközösségnek a saját bőrén kell megtapasztalnia: személyesen rajtuk múlik, hogy a gonosz teret nyer
-e a városban, vagy nem. Egymással szembeni gonoszkodásaik, pletykálkodásaik jogot adnak a démonoknak, hogy ott legyenek. Azonban az imádság ereje, az egymás iránti jóindulat és szeretet azonnal odahívja az angyalokat.
Vajon fel tudja-e ismerni a keresztény közösség igazi, Istentől kapott hivatását? Tudnak-e segítséget nyújtani, hogy Tom Harris és Sally Roe megmeneküljenek?

Tisztelettel köszöntöm kedves Vendégeinket a mai estén.

Az angyalok harca a démonokkal az égben, és a jó küzdelme a rossz ellen a földön. - mintha a görög mitológia világa elevenedne meg, ahol az istenek harca vetült a földre.
De miért mégsem az? – Mert a darab szereplői szabadon dönthetnek, hogy a jó vagy a rossz oldalára állnak.
Miért reményteli? – Mert arról szól hogy a legnagyobb bűnökből is felkelhetünk, ha megbánjuk vétkeinket és Jézusba kapaszkodunk.
Miért keresztény? – Mert bennünket Krisztus váltott meg a bűntől.
Miért zavaró? –
Mert néven nevez dolgokat.
Miért elgondolkodtató? – Mert rólunk szól, mert állásfoglalásra késztet.

Hogy mennyire aktuális a darab?
Néhány hete hallhattuk: két diák hidegvérrel megölte a harmadikat.
Valamivel korábban a pedagógusok kiszolgáltatottsága volt a téma.
Mindennapi tapasztalatunk a szabadosság térnyerése, a „jogod van hozzá” terjedése.
Vagy éppen a „self made man”: az önmagát megalkotó ember illúziójának terjedése.
És a naponta sugárzott bárgyú (vagy inkább nagyon is tudatosan manipulatív) sorozatok.

„Áttörés a sötétségen” – ez a darab címe. Szent Pál ugyanezt így mondja: „Jézus Krisztus legyőzte a halált és az evangélium által felragyogtatta a halhatatlan életet.”
Ezt a győzelmet kínálja fel mindannyiunknak. „Nekünk miért nem sikerül? – kérdezhetnénk a tanítványokkal együtt? „Mert ez a fajta nem győzhető le mással, csak imádsággal és böjttel.” – hangzott, és hangzik ma is Jézus válasza.
Ezt lehet – sőt kell – keresztényként megélni a mindennapok során a világban.

A csoport örömmel készült, hogy Önök elé lépjen és hitet tegyen az imádság erejéről és a jó győzelméről.

Kívánom, hogy az őket indító kegyelem Önökre is kiáradjon!

Ezzel kívánok kedves Mindannyiuknak szép estét és tartalmas szórakozást
!

Albert Atya

A Genesius Színjátszó Kör

2019. október 11-én, este 19.00. órakor a szentiváni mozi épületében

(majd november 9-én du. 15.30. órakor Bakony-
szentlászlón) előadja

Paul Young: Keresztutak című művéből készült Most jön a java! című darabját!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!